Diksiyon; duygu ve düşüncelerimizi anlatırken, sözcükleri doğru, anlatmak istenilen duyguya en uygun biçemle(üslup) seslendirmek demektir.

Diksiyonu bozuk olan insanlar toplum içinde istedikleri başarı ve mutluluğu bir türlü yakalayamazlar. Peki diksiyonun bozuk olması bir ömür boyu çekeceğimiz kaderimiz midir? Tabii ki hayır. Sizler ve bizler doğru diksiyon eğitimini aldığımız sürece sıkıntılarımızdan kurtulabilir, toplum içinde ışık saçan insanlar haline dönüşebiliriz.

Konuşmamıza başlarken heyecanlanıyor, ses tonumuzu beğenmiyor, kendimizi etkili ifade etmiyor, anlatmak istediklerimizi kopuk kopuk bilgi kırıntıları şeklinde aktarıp daha sonra kendimize kızıyorsak ve bu durumun hayat boyu bizimle olacağını düşünüyorsak yanılıyoruz. Çünkü bütün bu olumsuzlukların üstesinden doğru diksiyon eğitimi alarak gelebiliriz.

Bugün televizyonlarda gördüğümüz, radyolarda sesine hayran olduğumuz insanlar aslında diksiyon bilgisi sayesinde beğenilen ve başarılı insanlardır. Diksiyon bilgisi sizi yaşamınızda hep yukarıya taşır. Diksiyon eğitimini her yaştan kişi alabilir, bu eğitimde geç kaldım diye düşünmek yanlıştır. Hayatınızın akışını değiştirmek için bir başlangıç noktası arıyorsanız muhakkak diksiyon eğitimi almalısınız.

www.diksiyon-bilgisi.com

Neofossen
Check! Seulement avec nous!
http://neofossen.com/fr/
vicodur.com
Usted encontrará todo con nosotros!
https://www.vicodur.com/